Styl życia

Wszystko co najlepsze z 2016 roku!

Fala podsumowań starego roku już trochę opadła, a ja dopiero teraz się za to zabieram… Rozpoczęłam Nowy Rok w trochę leniuchowatym nastroju i powoli zaczynam nadrabiać zaległości. No dobra, nie było aż tak leniwie, bo zaliczyłam pierwszy weekendowy wyjazd w tym roku (snowboard na Czarnej Górze!).

2016 był niezwykle udany, ale i pracowity. Styczeń to ostatnie egzaminy, a od lutego do końca maja pisałam pracę magisterską, która pochłonęła mnie całkowicie. Początek czerwca to kilkudniowa objazdówka po Jutlandii, którą opisałam na blogu. Była to nagroda za miesiące pisania i przy okazji świetny relaks. Czerwiec to też obrona pracy magisterskiej i zakończenie studiów w Danii. Tyle emocji! Potem były wakacje, a po wakacjach praca i krótkie wypady na południe Polski.

Zima w duńskim wydaniu

Ciężki kawałek chleba ta magisterka…

Zwariowana duńska pogoda – widok z mojego okna o 8 rano i o 11 🙂

Okładka pracy magisterskiej <3

Duńskie wakacje
Polskie wakacje

Podsumowując 2015 rok spisałam też plany na 2016. Proszę Państwa, właściwie wszystko udało się zrealizować! 🙂

  • zaliczyć 3 semestr studiów – zrobione bez problemów
  • napisać pracę magisterską w 4 miesiące – było dużo pracy, ale się udało!
  • obronić się śpiewająco – dokładnie tak zrobiłam
  • 2 tygodnie wakacji – najlepiej poza Europą – nie udało się wyjechać poza Europę, ale była Majorka i Polska
  • pisać regularnie i rozwijać bloga – jak najbardziej udało się ten punkt zrealizować! 

Plan wykonany 🙂

Posty z 2016 roku

W 2016 roku napisałam 49 postów! Nie wiedziałam, że było tego aż tyle dopóki nie podliczyłam. Sama się zdziwiłam, że tak dobrze mi szło w zeszłym roku, posty pojawiały się w miarę regularnie (chociaż oczywiście miewałam twórcze zastoje, ale kto ich nie ma?). Regularnie pojawiały się też podsumowania miesiąca, w których pisałam o moich ulubionych filmach, książkach, serialach czy aktywnościach. Możecie je przejrzeć tutaj.

Przepisy kulinarne

Podróże

 

Posty stylo-życiowe

Cóż mogę napisać? Uważam, że 2016 był naprawdę udany i pozytywny (szczerze mówiąc co roku podsumowuję tak samo, jeszcze nie zdarzyło mi się, aby jakiś rok był fatalny czy gorszy od poprzedniego…). Skończyłam studia w Danii, zaczęłam pracę w Polsce, trochę podróżowałam (chciałabym więcej!), byłam na super koncertach, obejrzałam fajne filmy. W 2016 kontynuowałam „zdrowy tryb życia”, czyli nadal ograniczałam cukier pod wszelką postacią (jeśli tego jeszcze nie zrobiliście to polecam Detoks Cukrowy, właśnie się zaczął!) oraz ograniczyłam ilość spożywanego mięsa (unikam mięsa z supermarketu, jem tylko takie wysokiej jakości z ekologicznej hodowli, jem mięso maksymalnie dwa razy w tygodniu. Warto obejrzeć Cowspiracy i zagłębić się w temat masowej hodowli zwierząt i tego jak wpływa ona na nasze środowisko).

Tym akcentem kończę podsumowanie 2016 roku. A jakie mam plany na 2017? Ambitnych postanowień nie robię, będę po prostu pielęgnować dobre nawyki. Chciałabym ograniczyć ilość śmieci (Kasia jest wielką inspiracją), drobne kroki już podjęłam, ale chciałabym „wskoczyć” na kolejny poziom. Kompletnie nie wiem jak ten rok będzie wyglądał pod względem podróżniczym, nie nastawiam się na dalekie wojaże. Będę kontynuować weekendowe poznawanie Polski i odkrywanie na nowo Poznania i jego okolic.

Jak Wam minął 2016 rok? Nastąpiły wielkie zmiany w Waszym życiu, czy nic z tych rzeczy? Jakie macie plany na 2017 rok?