Podróże

Rejs po Sekwanie z Bateaux Mouches

W czasie mojego rocznego pobytu w Paryżu aż trzy razy wybrałam się na rejs statkiem po Sekwanie. Za pierwszym razem z Rodzicami, mieliśmy piękną słoneczną pogodę. Dwa kolejne razy, z moim chłopakiem (w październik) i z Ines w pierwszym tygodniu jej wakacji (lipiec), pogoda była pochmurna i trochę deszczowa. Nie przeszkadzało mi to jednak w delektowaniu się Paryżem z zupełnie innej niż zwykle perspektywy.

Rejs po Sekwanie – nowe spojrzenie na Paryż

Rejsy po Sekwanie to takie turystyczne „must see” (właściwie „must do”). Pozwalają spojrzeć na Paryż z nowej perspektywy i przy okazji obejrzeć największe zabytki „z zewnątrz” podczas jednego rejsu. Oprócz zabytków można też podziwiać paryską zabudowę mieszkalną wybudowaną wzdłuż rzeki. Ach, ale to musi być fajne mieć mieszkanie w kamienicy nad Sekwaną!

Rejsy po Sekwanie odbywają się praktycznie przez cały rok, ale najlepszą porą jest zdecydowanie wiosna i lato. Ja płynęłam dwa razy w październiku, za pierwszym razem była słoneczna pogoda i rejs był prawdziwą przyjemnością. Podczas złej pogody można oczywiście schować się pod pokładem, ale to jednak nie to samo co podziwianie Paryża z górnego pokładu!

Podczas rejsu po Sekwanie mija się m.in. Wieżę Eiffla, Katedrę Notre-Dame, Muzeum Orsay, Luwr, Hotel de Ville (ratusz). Statki okrążają też Ile aux Cygnes, uroczą wysepkę niedaleko Wieży Eiffla. Podczas rejsu mija się też kilkanaście mostów, m.in. Pont de Bir-Hakeim, Pont Neuf, Pont des Arts czy Pont de XX.

Podczas rejsów można słuchać komentarzy przewodnika, który opisuje mijane miejsca. W niektórych firmach dostępne są przewodniki audio.

Rejs po Sekwanie Rejs po Sekwanie

Most Aleksandra III

Rejs po Sekwanie

Rejs po Sekwanie

Pont des Arts

Rejs po Sekwanie

Rejsy po Sekwanie – Bateaux Mouches

Statkiem po Sekwanie płynęłam trzy razy, za każdym razem wybierałam firmę Bateaux Mouches. Firm oferujących rejsy po Sekwanie jest wiele (np. Bateaux Parisien, Vedettes du Pont Neuf), ja wybrałam Bateaux Mouches i za każdym razem byłam zadowolona. Firmy oferują nie tylko zwykłe turystyczne rejsy, ale też rejsy tematyczne, romantyczne, połączone z kolacją, o zachodzie słońca czy w nocy. Stateczek można też wynająć na jakieś wydarzenie czy imprezę.

Bateaux Mouches – informacje praktyczne

Bateaux Mouches ma swoją siedzibę przy Pont de l’Alma, niedaleko stacji metra Alma-Marceau (linia 9). 

Bilety można kupić online oraz na miejscu. Bilet normalny to koszt 13,5 euro. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Bateaux Mouches.

Rejs po Sekwanie
Rejs po Sekwanie
Rejs po Sekwanie
Rejs po Sekwanie
Rejs po Sekwanie
Rejs po Sekwanie
Rejs po Sekwanie
Widok na Ile aux Cygnes.
Rejs po Sekwanie
Słynny zegar z Muzeum Orsay.
Rejs po Sekwanie
Nieczynny dom handlowy Samaritaine.
Rejs po Sekwanie
Ach, te kamienice… Mogłabym je oglądać godzinami!
Rejs po Sekwanie