Styl życia

Nieanglojęzyczne seriale na Netflixie

Kto lubi oglądać seriale ręka do góry! Ja seriale uwielbiam, ale nie oglądam wszystkich jak leci, wybieram te najciekawsze. Czasami nie ma nic lepszego niż wieczór na kanapie i dobry serial.  Seriale to też świetna opcja na osłuchanie się z językiem angielskim. Jeśli z angielskim się już osłuchaliście i szukacie teraz serialowo-językowych alternatyw to przybywam z pomocą! Mam dla Was listę nieanglojęzycznych seriali dostępnych na polskim Netlifixie. Nikt nie będzie mógł Wam zarzucić, że znowu leżycie na kanapie i oglądacie seriale – od dzisiaj osłuchujecie się z językiem obcym!

 

Nieanglojęzyczne seriale na Netflixie

DARK

Język: niemiecki

Sezony: 1

Serial Dark to moje ostatnie odkrycie. Pojawił się na Netflixie na początku grudnia i narobił sporego zamieszania! Jak tylko usłyszałam o tym serialu na kanale jakbyniepaczeć wiedziałam, że muszę go obejrzeć!

Dark jest mroczny i tajemniczy. Przez godzinę siedzisz z zapartym tchem i oglądasz, a potem analizujesz odcinek. Do tego świetni aktorzy i muzyka, która idealnie dopełnia sceny. Jeśli macie Netflixa i szukacie teraz czegoś na długie zimowe wieczory – polecam Dark. „Binge-watching” gwarantowany!

THE BRIDGE/MOST NAD SUNDEM

Język: duński i szwedzki

Sezony: 3

Most nad Sundem (The Bridge, Broen, Bron) to serial, który pochłonęłam kilka lat temu podczas studiów w Danii (plan był ambitny: oglądanie serialu, żeby osłuchać się z duńskim. Z nauki duńskiego za dużo nie wyszło, ale przynajmniej obejrzałam świetny serial).

Jak na dobry serial kryminalny przystało, The Bridge trzyma w napięciu od samego początku. Na tytułowym Moście nad Sundem, łączącym Kopenhagę z Malmö, policjanci znajdują przepołowione ludzkie ciało. Nad sprawą pracują duński inspektor policji Martin Rohde i szwedzka policjantka Saga Norén. Okazuje się, że nie popełniono tylko jednego morderstwa, bo na moście znajdują się dwa różne ciała.

Most nad Sundem składa się z trzech sezonów (wszystkie dostępne na Netflixie!), trwają prace nad 4 ostatnim sezonem.

 RITA

 Język: duński

Sezony: 3

Zmiana z kryminału na komedio-dramat, ale pozostajemy w duńskim klimacie. Tytułowa Rita to nauczycielka, która jest świetna w swoim fachu, ale ze swoim życiem osobistym nie radzi sobie już tak gładko.

Rita podbija serca, jednocześnie czasami wkurzając swoim zachowaniem. Serial pokazuje jej wzloty i upadki. Jest zabawnie, ale też poważnie. Rita łamie wszelkie konwenanse: są niestosowne rozmowy z przyszłymi teściami, jest mówienie wprost rodzicom co Rita myśli o ich dzieciach.

Na Netflixie dostępne są wszystkie 3 sezony Rity.

SUBURRA

Język: włoski

Sezony: 1

Suburra to pierwsza włoska produkcja Netflixa. Wchodzimy znów w ciemne klimaty, bo to serial o mafii.

Mamy tu trzech głównych bohaterów, gangsterów z różnych środowisk. Akcja rozgrywa się w Rzymie, który traktowany jest właściwie jak kolejny bohater. Są piękne ujęcia wiecznego miasta i sceny w ciemnych zaułkach. Są gangsterzy, jest zorganizowana przestępczość, są podejrzane praktyki w Watykanie, przepełniona korupcją włoska polityka.

Przez 10 odcinków nie ma nudy, chociaż czasami tempo akcji mocno zwalnia.

LAS CHICAS DEL CABLE/TELEFONISTKI

Język: hiszpański

Sezony: 1

Las Chicas del Cable to hiszpańska produkcja Netflixa. Akcja rozgrywa się w Madrycie, w latach 20 ubiegłego wieku. Poznajemy historie czterech kobiet, które pracują w krajowej centrali telefonicznej. Próbują walczyć o prawa kobiet z konserwatywnym, hiszpańskim społeczeństwem. Telefonistki to trochę taka telenowela (ach ten hiszpański!), to opowieść o miłości, relacjach damsko-męskich i damsko-damskich, pragnieniach i przyjaźni.

 

MARSEILLE

Język: francuski

Sezony: 1

Na koniec  dwie propozycje dla miłośników języka francuskiego. Na Netflixie dostępny jest serial Marseille, w głównych rolach występują Gérard Depardieu i Benoit Magimel. Niektórzy określają Marseille francuskim House of Cards, ale te dwa tytułu są od siebie dosyć odległe (na korzyść „House of Cards”).

Marseille to serial polityczny, w którym wydarzenia dotyczą konfliktu aktualnego mera Marsylii Roberta Taro (Depardieu) i jego podopiecznego, Lucas’a Barres’a (Magimel). Marseille to kolejny serial, w którym ważną rolę odgrywa miasto. Marsylia ukazana jest jako miasto piękne, skorumpowane i niebezpieczne.

DIX POUR CENT/GDZIE JEST MÓJ AGENT?

Język: francuski

Sezony: 2

Na koniec moje ostatnie serialowe odkrycie! „Gdzie jest mój agent?” pokaże wam kulisy pracy francuskich gwiazd kina i ich agentów. W serialu śledzimy perypetie pracowników paryskiej agencji filmowej, którzy muszą zmagać się z przeróżnymi problemami.

W każdym odcinku pojawiają się francuskie gwiazdy kina, które grają same siebie. Dobra zabawa gwarantowana. A do tego język francuski i Paryż w tle!

 


Oglądaliście wspomniane przeze mnie seriale? A może znacie jakieś inne nieanglojęzyczne seriale dostępne na Netflixie? Dajcie znać w komentarzach!