Różne

Luty 2016 – ulubieńcy miesiąca

Luty minął w ekspresowym tempie. Dopiero co zaczęłam pisać pracę magisterską, a tu już był koniec miesiąca i napisane ponad 30 stron! Juhu! Pomimo tego, że miesiąc minął mi na siedzeniu w książkach to mam dla Was listę ulubieńców miesiąca. Zapraszam!

IMG_0058

Filmy

While We’re Young (Ta nasza młodość)

Zazwyczaj unikam filmów z Benem Stillerem – nie jest moim ulubionym aktorem i jakoś dziwnie działa mi na nerwy 🙂 Ale w tym filmie nie przeszkadzał mi w ogóle. Film jest pełen zabawnych i ironicznych scen, świetnie ukazujących różnice międzypokoleniowe.

Brooklyn

Dawno nie oglądałam tak pięknego, pozytywnego filmu o dobru tkwiącym w ludzkich sercach. Lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, główna bohaterka, Eilis, emigruje z Irlandii do Nowego Jorku. Z małego miasteczka trafia do wielkiego miasta, jest przytłoczona, samotna i smutna. Kiedy spotyka Tony’ego jej życie nabiera kolorów i życie na obczyźnie przestaje być mordęgą. Nagła śmierć siostry zmusza Eilis do powrotu do Irlandii i dokonania trudnego wyboru. Film jest adaptacją powieści Colma Tóibína, którą mam nadzieję wkrótce przeczytać.

Seriale

Mozart in the Jungle

Kiedy dowiedziałam się, że ten serial został nagrodzony Złotym Globem za najlepszy serial komediowy, postanowiłam dać mu szansę. Spodobał mi się od pierwszego odcinka tak bardzo, że skończyłam go oglądać za szybko (co często mi się zdarza przy serialach…). Serial opisany jest jako „seks, narkotyki i muzyka klasyczna” – wszystko w tym serialu znajdziemy, ale z przewagą tego ostatniego. Seks i narkotyki też się znajdą, ale nie grają pierwszych skrzypiec. Śledzimy losy Rodrigo, ekscentrycznego dyrygenta latynoskiego pochodzenia; oraz Hailey, młodej dziewczyny grającej na oboju. Poznajemy pracowników Filharmonii Nowojorskiej i odkrywamy jakimi prawami rządzi się świat muzyki klasycznej. Dla mnie to jeden z lepszych seriali, które oglądałam w ostatnim czasie. Uśmiech nie zejdzie z Waszej twarzy przez wszystkie odcinki, dlatego kto jeszcze nie oglądał – czym prędzej to nadróbcie!

Wegetariański luty

Przez cały miesiąc dzieliłam się z Wami wegetariańskimi przepisami, przeprowadziłam też wywiad z dietetykiem klinicznym. Zajrzyjcie TUTAJ żeby przeczytać podsumowanie i znaleźć wszystkie przepisy. TUTAJ przeczytacie wywiad z dietetykiem. Mój faworyt lutego to smażony ryż z kalafiora, dzięki temu przepisowi kalafior przestał być dla mnie nudnym warzywem! 🙂

wege_luty_pods1