Styl życia

Domowe SPA: peeling cukrowy

Od dawna używam peelingu domowej roboty do złuszczania skóry twarzy i całego ciała. Peeling kupione w drogeriach prawie nigdy nie sprawdzają się tak dobrze jak porządny peeling cukrowy. Samodzielne przyrządzenie peelingu cukrowego jest niesamowicie łatwe, możecie trzymać go w łazience w słoiku i używać kiedy tylko dusza zapragnie 🙂

Dbając o prawidłową pielęgnację ciała nie powinniśmy zapominać o złuszczaniu skóry, czyli o peelingu właśnie. Przynajmniej raz w tygodniu warto zastosować peeling domowej roboty. Peeling ma wiele zalet: złuszcza stary naskórek, przyśpiesza powstawanie nowego, skóra staje się jędrniejsza i bardziej gładka.

Od pewnego czasu staram się zastępować gotowe produkty tymi zrobionymi samodzielnie. Domowy peeling jest niesamowicie łatwy do wykonania, możecie eksperymentować i dodawać do niego nowe składniki.

Najczęściej używam peelingu cukrowego zrobionego ze zwykłego białego cukru. Drobny cukier może być dobry dla osób z delikatniejszą skórą, moja jest gruba i potrzebuje naprawdę konkretnego złuszczania. Możecie użyć też cukru brązowego, kawy czy soli, aczkolwiek peeling z soli nie przypadł mi do gustu. Peeling kawowy ma bardzo fajny, energetyzujący zapach.

Peeling cukrowy

  • szklanka białego cukru
  • 2 łyżki rozpuszczonego oleju kokosowego extra virgin (może być też inny olej, ale olej kokosowy daje peelingowi piękny zapach)
  • 1 łyżka płynnego miodu

Olej kokosowy rozpuszczamy w rondelku na mały ogniu (lub w mikrofalówce). Cukier zalewamy olejem, dodajemy miód, mieszamy do połączenia i przekładamy do słoiczka. Peeling gotowy do użycia.

domowe_spa_peeling_cukrowy

Peeling kawowo-cukrowy

  • 0,5 szklanki zmielonej kawy (może być świeża, lub już sparzona)
  • 0,5 szklanki białego cukru
  • 2 łyżki oleju kokosowego extra virgin
  • 1 łyżka miodu

Olej kokosowy rozpuszczamy w rondelku lub w mikrofalówce. Kawę i cukier wsypujemy do miski, wlewamy rozpuszczony olej kokosowy i miód. Mieszamy dokładnie i przekładamy do słoiczka.

domowe_spa_peeling_kawowy

domowe_spa_peeling3

Stosujecie peelingi domowej roboty? A może robicie samodzielnie też inne kosmetyki? Dajcie znać w komentarzach!