Au-Pair Podróże

Moja okolica czyli Neuilly sur Seine

Witajcie!

Można powiedzieć, że zadomowiłam się już w Paryżu. No dobra, tak dokładnie to w Neuilly-sur-Seine. Miejscowość ta należy do Ile-de-France, jest tak jakby „zrośnięta” z Paryżem. Neuilly zaczyna się zaraz za Porte-Maillot i graniczy z szesnastą dzielnicą Paryża.

W Neuilly-sur-Seine znajdują się głównie eleganckie rezydencje, należące do (bardzo) bogatych ludzi. Merem Neuilly przez jakiś czas był Nicolas Sarkozy, który cały czas tutaj mieszka. Innymi znanymi mieszkańcami Neuilly są m.in. Sophie Marceau oraz Jean-Paul Belmondo.

 

Mieszkam zaledwie kilka minut od stacji metra Pont de Neuilly. Zaledwie dwa przystanki dzielą mnie od dzielnicy La Defense! Najfajniejsze jest to, że idąc na metro po lewej stronie widzę Wielki Łuk La Defense, a po prawej Łuk Triumfalny! Naprawdę fantastyczny widok. Trochę szkoda, że nie widać też Wieży Eiffla, ale wiecie, nie można mieć wszystkiego.

Dosłownie kilka kroków od domu zaczyna się Lasek Buloński. Na razie odwiedziłam tylko najbliższą część, z bardzo fajnymi ścieżkami dookoła jeziorka, idealnymi do biegania. W okolicy mogę podziwiać niesamowicie piękne i stylowe domy. Na każdym kroku widać, że Neuilly to miasto bogaczy.

Kilka minut marszu dzieli mnie od ciszy Lasku Bulońskiego. W drugą stronę z kolei mam Avenue Charles de Gaulle z korkami i licznymi sklepami. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego miejsca na moją roczną przygodę jako au pair!