Różne

Liebster Blog Award 2016

Kojarzycie Liebster Blog Award? Przyznam szczerze, że coś mi tak w głowie świtało na to hasło, gdzieś je widziałam, ale nigdy nie dostałam od nikogo nominacji. Aż do wczoraj kiedy Natalia z bloga Kakaludek.com  (dzięki!:)) otagowała mnie na Facebook’u. Pomyślałam, że czemu nie, fajna w sumie zabawa z tym Liebster Blog Award.

A co to w ogóle jest i jakie są zasady?

Liebster Blog Award to taka internetowa nominacja, nagroda, od blogerów dla blogerów. To szansa aby pokazać się z innej strony, nawiązać nowe blogowe kontakty lub po prostu zostać odkrytym przez czytelników. Chodzi o promocję bloga – nie tylko własnego, ale też innych blogerów.

Osoba nominowana musi odpowiedzieć na 11 pytań zadanych przez nominującego. Następnie bloger wybiera od 5 do 11 blogów, które nominuje. No i musi zadać nowe 11 pytań.

liebster-awards

11 pytań, które dostałam od Kakaludek.com

1. Jaki jest Twój ulubiony kolor?

Zdecydowanie niebieski, we wszystkich odcieniach! Błękit górą – widać to po większości moich ubrań 🙂

2. Kto Cię inspiruje, jest dla Ciebie wzorem?

Inspirują mnie ludzie, którzy robią dużo dobrego. Inspirują mnie ludzie, którzy ciężko pracują na swój sukces. Czasami inspirują mnie też osoby z TEDtalks, a czasami blogerzy (głównie podróżniczy). Ich piękne zdjęcia czy filmy motywują mnie do doskonalenia się 🙂

3. W jaki sposób najlepiej wypoczywasz?

Mam kilka metod na idealny wypoczynek 🙂 Lubię poruszać się na świeżym powietrzu. Lubię ugotować coś pysznego na obiad albo upiec fajne ciasto. Czytanie fajnej książki albo oglądanie serialu, który trzyma w napięciu to też dla mnie udany wypoczynek.

podsumowanie_sierpnia_wies3

4. Co jest Twoim “comfort food” –  jedzeniem poprawiającym nastrój?

Mam sporo takich „comfort food”… Najbardziej nastrój poprawiają mi chyba frytki z batata (ale takie chrupiące!) z jakimś fajnym sosem. Lubię też nachosy, ale nie takie  prosto z paczki, a zapieczone z dodatkami (np. papryka, cebula, salami) i koniecznie z serem. PYCHOTA!

5. Jaki był Twój ulubiony przedmiot w szkole?

Zdecydowanie języki! Język polski, angielski, francuski… W podstawówce i gimnazjum uwielbiałam język polski, w liceum trochę mi przeszło (ale „Lalkę” i tak przeczytałam dwa razy… ). Języki obce bardzo łatwo mi wchodziły do głowy, teraz niestety jest już gorzej, wystarczy kilka miesięcy nieużywania i od razu pustka w głowie. W szkole lubiłam też geografię, zdecydowanie bardziej wolałam się uczyć o ukształtowaniu geograficznym świata i o stolicach, niż o mitochondriach albo o całkach. Moją jedyną słabą stroną były zadania dotyczące zmian czasu i linii zmiany daty 🙂

6. Która książka z podstawówki była Twoją ulubioną?

Miałam sporo ulubionych książek w podstawówce, bo należałam do tych dzieciaków, które uwielbiały czytać (i nadal uwielbiam!). Czytałam wszystkie lektury, nie przebrnęłam chyba tylko przez jakieś pojedyncze sztuki. Najmilej wspominam chyba „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lidgren. Chciałam być jak te dzieciaki, mieszkać gdzieś na szwedzkiej wsi (a nie w mieście) i dobrze się bawić. Przeczytałam ją chyba z trzy razy… Może pora odświeżyć pamięć i znowu do tej książki wrócić?

7. Co było Twoim przysmakiem dzieciństwa?

Hm… Trudne pytanie. Byłam raczej wszystko-jedzącym dzieckiem (oprócz zielonej pietruszki, koperku, chrzanu, jabłek… :)). Pamiętam, że na ważne rodzinne uroczystości moja babcia od strony taty przygotowywała tort bezowy z masą kawową. To było to na co czekałam z utęsknieniem! Uwielbiałam ten tort! Czasami robię nawet swoją współczesną wersję. Tort bezowo-kawowy mojej babci to zdecydowanie mój przysmak z dzieciństwa. Kakao Nesquik jedzone na sucho też było moim wielkim przysmakiem, podobnie jak Vibovit w proszku o smaku waniliowym 🙂

pieczone_bataty2

Pieczone bataty, moje „comfort food”

8. Jak wygląda Twój przepis na idealny wieczór?

Idealny wieczór to dla mnie totalny relaks, najlepiej w dresiku na kanapie haha 🙂 Fajna porządna kolacja (np. lasagne domowej roboty) i do tego odcinek albo dwa (albo dziesięć) ulubionego serialu. Ewentualnie zamiast serialu może być film. No i najlepiej jeśli mój chłopak jest koło mnie. Dla niektórych nudno, a dla mnie najlepiej 🙂

9. Który film zawsze poprawia Ci humor?

Hm… Mam listę filmów, które bardzo mi się podobały i które są idealne właśnie na „poprawę” humoru, ale rzadko oglądam je ponownie (np. „Mistress America”, „Grand Budapest Hotel”). Będąc au-pair w Paryżu zdarzyło mi się kilka razy obejrzeć „Intouchables” (Nietykalni) – poprawia humor nawet za dziesiątym razem. 


10. Czy masz książkę, po którą lubisz sięgać ponownie?

Przyznam szczerze, że nie mam! Zapisuję sobie wszystkie książki, które przeczytałam, czasami notuję fragmenty, które mnie zaciekawiły czy poruszyły, ale nie mam książki po którą sięgam regularnie. 

11. Gdybyś mogła zamieszkać w dowolnym miejscu na ziemi, to gdzie by to było?

Gdybym mogła wybrać, chciałabym żeby było to miejsce z czystym powietrzem (a nie takim jak w Polsce), żeby było w miarę ciepło i słonecznie (ale bez przesady), no i żeby moi najbliżsi byli niedaleko. 

gozo6_sony

w takim miejscu mogłabym mieszkać 🙂

Moje nominacje do Liebster Award

 1. Gosioblog
 2. Sketches of travel
 3. Chez la Petite Polonaise
 4. No to fru
 5. Marina Furdyna

Same dziewczyny, ale za to jakie! Jeśli ich nie znacie to wchodźcie na ich blogi, bo naprawdę jest tam co czytać!

11 pytań dla nominowanych

 1. Co jest (lub co było) dla Ciebie największym wyzwaniem związanym z blogowaniem?
 2. Jakie jest Twoje największe podróżnicze marzenie?
 3. Czy masz jakieś swoje popisowe danie, które lubisz przygotowywać?
 4.  Kogo najchętniej zabrałabyś ze sobą w podróż dookoła świata? (może być osoba prawdziwa lub fikcyjna)
 5.  Jakie jest Twoje najmilsze wspomnienie z czasów szkolnych?
 6.  Jakie zawody brałaś pod uwagę gdy byłaś małą dziewczynką?
 7. Kino czy teatr?
 8. Jaką książkę ostatnio przeczytałaś?
 9. Jaka jest najbardziej spontaniczna rzecz, którą zrobiłaś w życiu?
 10. Najbardziej ekstremalny sport jakiego próbowałaś to…?
 11. Jeśli na jeden dzień mogłabyś zamienić się miejscami z kimś sławnym, to kto by to był?

Zapraszam do zabawy i do odpowiadania na pytania 🙂