Styl życia

Prezent DIY: zestaw do grzanego wina

Zima to najlepszy czas na delektowanie się grzanym winem. Hit wszystkich świątecznych jarmarków ma albo wiernych fanów, albo przeciwników. Nie spotkałam jeszcze kogoś o neutralnym podejściu 🙂 Przygotowałam dla Was przepis na nietypowy prezent, trochę „do it yourself”, bo w końcu trzeba pojedyncze elementy złożyć w całość. Zestaw do grzanego wina to prezent zdecydowanie dla miłośników tego korzennego trunku. Jeśli znacie kogoś takiego to właśnie znaleźliście prezent idealny!

Prezent DIY: zestaw do grzanego wina

Z podanego przepisu otrzymacie mniej więcej 6 czubatych łyżek mieszanki przypraw. Tyle zmieści się w niewielkim słoiku (ok. 150-160 ml). Możecie dowolnie zwiększać proporcje aby wypełnić więcej słoików.

Przepis na zestaw do grzanego wina

Składniki na mieszankę przypraw

Pozostałe elementy prezentu

Przygotowanie prezentu

Laski cynamonu oraz gwiazdki anyżu ubij w moździerzu na mniejsze kawałki (możesz także włożyć je do plastikowego woreczka i rozbić wałkiem, jeśli nie masz moździerza). Włóż wszystkie składniki mieszanki do miski i wymieszaj. Przełóż do słoiczka. Do prezentu dołącz filtry do herbaty, sznurek, pomarańcze, wino oraz instrukcję. Słoik oraz butelkę wina możesz dowolnie udekorować, np. świątecznymi wstążkami.

Z powyższej ilości mieszanki przypraw wychodzi ok. 6 butelek grzanego wina.

 Pobierz etykietę z przepisem na grzane wino!

zestaw do grzanego wina

zestaw do grzanego wina

Zainspirował mnie ten przepis.

Co myślicie o takim nietypowym prezencie? Lubicie grzane wino w zimowe wieczory? Dajcie znać w komentarzach! 🙂

*wpis zawiera linki afiliacyjne