Styl życia

Targ Śniadaniowy

W ostatni weekend nareszcie wybrałam się na poznański Targ Śniadaniowy. Czekałam na to ponad cztery tygodnie, za pierwszym razem targ odwołano z powodu brzydkiej pogody, a kolejne trzy weekendy byłam nad morzem. No ale w końcu się udało!
Targ Śniadaniowy odbywa się w każdy weekend, w soboty w Parku Kasprowicza, w niedziele w Parku Sołackim, od 8 do 16. Najlepiej wybrać się tam oczywiście na głodniaka. Wystawcy oferują wiele smakowitych rzeczy, które po prostu trzeba spróbować!
My zatrzymaliśmy się na dłużej na stoisko Lavica Gourmet. Dosłownie parę dni wcześniej kupiłam ich hummus w ekologicznym sklepie. Jak dla mnie hummus przepyszny, aczkolwiek usłyszałam, że ja robię lepszy (!!!!). Dla mnie taki gotowy hummus, bez żadnych konserwantów i ulepszaczy to świetna opcja gdy brak cieciorki albo tahini. 
Wracając do Targu: zjedliśmy pitę z hummusem i grillowanymi warzywami (S. z kurczakiem, bo jakżeby inaczej), fetą i sosami. Do tego kawa i czekolada od Bike Cafe – idealne weekendowe śniadanie.
Targ Śniadaniowy to świetny sposób na spędzenie poranka/przedpołudnia, zjedzenie czegoś pysznego i odkrycia czegoś ciekawego – ja odkryłam chałwę lnianą oraz przepyszne puffiny.

You Might Also Like...